OKOLÍ - HOTEL ANNA

Přejít na obsah
NAVŠTIVTE MALEBNÉ KRKONOŠE

HARRACHOV
Nejznámější turistické středisko západních Krkonoš se proslavilo především díky sportovnímu areálu s několika skokanskými můstky, kde se konaly závody světového poháru v letech na lyžích i mistrovství světa. Těšit se můžete i na zajímavá muzea, bobovou dráhu nebo sklárnu s minipivovarem.

Ráj zimních radovánek


Zatímco v zimě je Harrachov vyhledávaným střediskem především pro sjezdové tratě na Čertově hoře a pro upravované běžecké tratě, v letních měsících tu také objevíte bobovou dráhu, golfové hřiště, venkovní koupaliště a spousty turistických stezek a cyklotras. Na krásnou vyhlídkovou jízdu romantickou krajinou Jizerských hor a Krkonoš s množstvím tunelů a viaduktů zve ozubnicová železnice do Tanvaldu mezi oblíbená výletní místa v okolí patří také Mumlavský vodopád a Čertova hora, kam vás dopraví moderní čtyřsedačková lanovka s celoročním provozem.


Mumlavské vodopády se nachází poblíž rekreačního střediska Harrachov, na řece Mumlava na okraji Mumlavského dolu pod Ptačincem.

Jsou nejbohatším vodopádem na vodu řítící se s hukotem po celé šířce koryta do hloubky přibližně 10 metrů. Vodopády zabírají celé řečiště a tvoří v žulové skále obří kotle, tzv. Čertova oka. Jedná se o prohlubně, které byly v žulovém podkladu vyhloubeny pohybem vody s kamínky.

Nedaleko vodopádů se nachází Mumlavská bouda - původně harrachovská hájovna, dnes výletní restaurace. Vodopády jsou dobře přístupné pěšky i na kole po asfaltové cestě, kde je zákaz vjezdu motorových vozidel. Od Mumlavských vodopádů můžete pokračovat dále na Voseckou boudu.Pokud nepatříte k fanouškům sjezdového lyžování a láká vás pohled na zasněženou krajinu i dřina na běžkách, nabízí Harrachov všem zdatným sportovcům přes 100 km upravovaných běžeckých tras.
Z centra města vedou sportovně náročné tratě a svou náročností i úpravou odpovídají tratím závodního charakteru.
Na běžecké terény v okolí Harrachova můžete nastoupit přímo v Harrachově na tzv. Startpointech..., kterých je celkem 12. Nejpohodlnější cesta, jak se dostat na horské hřebeny, je nechat se vyvézt lanovkou na vrchol Čertovy hory, odkud se už můžete napojit rovnou na Krkonošskou běžeckou magistrálu.
Tyto terény jsou svou náročností turistické a úpravou pro změnu crosscountry. Běžecké tratě v sousedních Jakuszycích, na náhorní plošině v nadmořské výšce okolo 1 000 m, jsou turistické, ale upravovány jsou jako závodní.
Stačí si vybrat. Naše běžecké stopy jsou nejdelší ve střední Evropě a dovedou vás na nejkrásnější místa Krkonoš.
atanerš hotels s.r.o.
mobil: (+420) 704 198 198
web: www.anna-hotel.cz
email: rezervace@anna-hotel.cz
Návrat na obsah